Bun venit pe situl nostru! Domnul să te binecuvânteze!

Realizatorii sitului

Pr. Ștefan-Cătălin ROTĂRAȘ

- s-a născut în ziua de 28 octombrie 1980, la Onești
- a studiat în cadrul Institutului Teologic Romano-Catolic "Sf. Iosif" din Iași și a fost hirotonit preot la 11 iunie 2010 la Iași;
- slujește la Faraoani de la 1 august 2010 și ajută la actualizarea site-ului cu informații.

Ing. Silviu DOGARIU

- s-a născut la 8 iunie 1975, la Iași.
- a absolvit Facultatea de Automatica și Calculatoare din Iași în anul 1999.
- din anul 1997 lucrează la Editura Presă Bună din Iași, la început ca voluntar, iar din anul 2000 ca angajat al Episcopiei de Iași.

Pr. Edi PĂTRAȘCU

- s-a născut în ziua de 25 noiembrie 1979, la Faraoani
- a intrat la Institutul Teologic din Iași în 1998, unde a făcut primii doi ani de filosofie;
- la 24 septembrie 2000 este transferat la Seminarul Pontifical Roman din Roma (Italia) unde își continuă studiile teologice la Universitatea Lateran din Roma între 2000-2003.
- din octombrie 2003 a început cursurile pentru Master în Studii Biblice la Institutul Biblic Pontifical
- a fost hirotonit preot la 29 iunie 2005, la Iași;
- între 2005-2007 este preot colaborator la Parohia "S. Giustino Martire", Roma.
- A terminat Masterul la Institutul Biblic Pontifical din Roma (Italia), specializare în Vechiul Testament.
- În perioada 1 august 2007 - 31 aprilie 2008 a fost vicar la Răducăneni, apoi la Horlești.
- Este profesor la Institutul Teologic Romano-Catolic Iași

Pr. Adrian FĂRĂOANU

- s-a născut în ziua de 30 noiembrie 1978, la Faraoani
- a studiat în cadrul Institutului Teologic Romano-Catolic "Sf. Iosif" din Iași și a fost hirotonit preot la 29 iunie 2006 în catedrala din Iași;
- la 1 august 2006 - 31 iulie 2008 a fost vicar parohial la Săbăoani (jud. Neamț);
- în perioada 1 august 2008 - 31 iulie 2010 a fost vicar la Faraoani, ocupându-se de actualizarea site-ului cu informații.

Pr. Adrian CHILI

- s-a născut la 24 mai 1978 la Tămășeni;
- a intrat în seminarul diecezan din Iași în 1992 și a fost hirotonit preot în 2003 în catedrala din Iași;
- la 1 august 2003 este numit vicar la Bijghir (jud. Bacău) și după numai o lună este tranferat ca vicar la Gherăești (jud Neamț).
- la 1 august 2005 este numit vicar la Gioseni (jud. Bacău);
- la 1 august 2006 este transferat ca vicar la Faraoani (jud. Bacău) unde rămâne până la 31 iulie 2008, timp în care a contribuit decisiv la deschiderea și întreținerea sitului nostru. Îi mulțumim și sperăm să rămânem în continuare în contact.
- este asistent spiritual pentru românii din Italia (dieceza Porto Santa Rufina - lângă Roma).