Petrecere înainte de Postul Mare

În seara zilei de 13 februarie 2010, la oratoriul "Sf. Cruce" din Faraoani, s-a organizat o petrecere cu ocazia intrării în Postul Mare. Au participat aproximativ 30 de tineri plini de dorința de distracție.

În cadrul acestei seri minunate a avut loc și un concurs format din patru probe la care au participat doar perechi formate dintr-o fată și un băiat. Aceste probe au constat în: îndemânarea în curățarea unui cartof de către fete și flotări pentru băieți, karaoke în duet, dans. La acest concurs au participat următoarele șase perechi: Sandu & Bianca, Mișu & Ioana, Luci & Roxana, Cosmin & Simona, Adrian & Cecilia, Ciprian & Adriana. La aceste probe s-au acordat note de la 1 la 6 de către membrii juriului format din Mariana Ciuraru (vicepreședinte AC Faraoani) și Daniel Benchea (președinte Kolping Faraoani).

Primul loc a fost câștigat de perechea formată din Sandu și Bianca, primind o sticlă de șampanie. Seara a continuat cu dans și voie bună, tinerii plecând mulțumiți și foarte obosiți spre case.

Această seară frumoasă și plină de distracție a fost organizată de către membrii Familiei Kolping Faraoani în colaborare cu membrii Acțiunii Catolice "Sf. Iosif" Faraoani.

Mulțumim parohiei pentru spațiul pus la dispoziție. Mulțumim și tinerilor care au făcut ca seara să fie una de amploare.

Benchea Daniel