O duminică împreună!

Duminică, 21 octombrie 2012, membri AC s-au hotărât să meargă împreună la pădure. Ieșirea a fost spontan organizată la Jubileul AC cu ocazia împlinirii a 20 de ani de activitate în România.

După ce tot grupul a mers la Liturghia de dimineață ne-am adunat și am plecat încărcați cu toate cele necesare spre pădure. Tinerii împreună cu adulții din AC după câteva jocuri, au pregătit masa mult așteptată. Trebuie precizat ca la masă i-am avut alături și pe îndrumătorii noștri spirituali: părintele paroh și părintele vicar ceea ce ne-a bucurat enorm, deoarece prezența lor alături de noi e foarte importantă atât în momentele de formare dar și în cele de recreere.

După ce am mâncat pe săturate o masă de nota 11, ne-am împărțit în două echipe și am învățat un joc nou care chiar dacă la început nu a fost primit foarte bine după înțelegerea lui nu mai reușeam să îl încheiem, și am încheiat cu o partidă de fotbal.

Ne bucurăm că am putut petrece această zi împreună și sperăm să avem parte mai des de astfel de zile, nu neapărat la pădure, deoarece pulsul grupului e cel important, nu locul sau momentul în care ne adunăm.

Mai multe imagini puteți vedea în albumul foto

Habavnic Andrei-Cristian